Пам’ятники Кобзареві

2021-03-05

Пам’ятники Кобзареві

Кожного року в березні українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т.Г. Шевченка
Цій даті був присвячений відеоекскурс «Пам'ятники Тарасові Шевченку в Україні та світі», який пройшов у бібліотеці-філії. Присутні ознайомились з місцями, де встановлені пам’ятники Тарасові Шевченку від села Шевченкового і до Аргентини, Канади, США, Грузії, скрізь, де була українська громада; дізналися, що найвищий у світі пам’ятник Шевченкові, висотою 7 метрів, стоїть у Ковелі, що на Волині. А ось найвище місце на Землі, де встановлений монумент поетові, на піку Шевченка у Кабардино- Балкарії – 4200 метрів над рівнем моря. Ім'ям Тараса Шевченка названо ряд географічних об'єктів (населених пунктів, вулиць), навчальних закладів та інших організацій України та Росії, в зарубіжних містах: Алмати (Казахстан), Ольштин (Польща), в Канаді, США. Також ім’ям Шевченка названо в Україні бульвари, проспекти, набережні, парки.