Проект бібліотеки-філії №16

ПІБ завідуючого Захарова Ольга Іванівна
Контактний телефон завідуючого 0665858950
Електронна адреса бібліотеки centlib.f16@krmr.gov.ua
Термін виконання проекту 2 роки ( з 01.09.2018р. по 01.09.2020 р.)

Вступ

Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління. Екологічна проблема виростає в проблему перетворення стихійного впливу людей на природу, в свідомо, цілеспрямовано, планомірно розвиваючу взаємодію з нею. Така взаємодія може бути здійснена при наявності в кожній людині достатнього рівня екологічної культури, екологічної свідомості, формування яких починається з раннього дитинства і продовжується все життя.

Сучасна молодь вступає в епоху не лише бурхливого розвитку науки і техніки, а й негативних наслідків науково-технічної революції та демографічного вибуху. Дедалі більше забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери, накопичення величезних об'ємів відходів людської діяльності при одночасному виснаженні майже всіх видів природних ресурсів призвели до розвитку екологічної кризи.

Мета проекту

• Розвивати у юних читачів відповідальність за стан навколишнього

середовища; • Виховувати розуміння сучасних проблем навколишнього середовища й

усвідомлення їх актуальності для всього людства, своєї країни і рідного

краю, особисто для себе;

• Розвивати у юних читачів потреби у спілкуванні з природою;

• Залучати підлітків до природоохоронної діяльності.

Завдання проекту

● Ресурсозбереження ( водозбереження, теплозбереження, енергозбереження);

● Ефективне управління відходами, участь в суботниках;

● Просвітництво молоді в сфері екології (екологічні акції,екологічні ігри,

екологічні виставки);

● Співробітництво з екологічними і громадськими організаціями, ЗМІ,

реклама на сайті бібліотеки, в соцмережах;

● Робота з фондом природничої і екологічної тематики (виставки, тематичні

полиці);

● Створення екологічного інформаційного міні-центру (формування інтер’єру,

планування діяльності, комплектування фонду);

Цільова аудиторія

Молодь від 14 до 28 років

Шляхи реалізації проекту

Одне з головних завдань проекту – просвітництво юних читачів в області екології.

Працюючи з молоддю, будемо використовувати пізнавальні форми роботи, під час яких юні читачі ознайомлюватимуться з навколишнім світом, вирішуватимуть проблеми екології.

Плануємо провести: гру - турнір «Збережемо природу», «Коли чуєш світ і природу», гру-подорож «Нам з Землею разом жити», «У світі рослин», квітковий калейдоскоп «Окраса нашого життя», ігрове шоу «Нам потрібні всі на світі», урок доброти «Вчимось мудрості у природи».

До оформлення книжкових виставок будемо підходити вдумливо, щоб експонована література викликала зацікавленість, потребу прочитати книги та прийняти участь у вікторинах та конкурсах. В бібліотеці буде організовано :

- книжкову виставку-пораду «Я землі цієї паросток зелений»;

- книжкову виставку-діалог «Щоб світ став добрішим»;

- книжкову виставку-пошук «Зелений глобус», де на кожній полиці ставитимуться питання, відповіді на які є в книгах;

книжкову виставку-роздум «Збережемо світ, в якому живемо!». Проблемам навколишнього середовища присвятимо:

- прес-виставку «Людина в місті ХХІ століття»;

- книжкову виставку-роздум «Екологічна катастрофа, як її уникнути».

До юнацтва потрібно звертатись з літературою серйозного проблематичного характеру, використовувати елементи дискусійних форм. Це може бути спір-година «Зберегти людяність в людині, природне – в природі», уроки екологічних прорахунків, екологічний брейн-ринг «У природи – жива душа», ділова гра «Дій локально, мисли глобально», інформаційна година «Чорнобиль: від катастрофи до сьогодення», «Чорнобиль. Його забути не дозволяє майбутнє».

Ситуація в світі складається таким чином, що сучасна молода людина просто зобов'язана бути екологічно грамотною.

Екологічна просвіта - це поширення знань про екологічну безпеку, здоровий спосіб життя людини, інформації про стан навколишнього середовища і про використання природних ресурсів з метою формування екологічної культури в суспільстві.

Одним з важливих завдань проекту « Молодь. Екологія. Майбутнє» є роз’яснювальна робота з раціонального використання води, тепла, електроенергії , а саме: економія води (установка водо лічильників, установка водозберігаючих насадок на крани, заміна бачків на дворежимні, використання малого напору води); економія тепла: утеплення вікон та дверей, установка металопластикових вікон; економія електроенергії:відключення електроприладів перед виходом,заміна ламп на енергозберігаючі.

Один з робочих днів бібліотеки буде «зеленим днем». Цього дня читачі бібліотеки допоможуть в благоустрої прибібліотечної території

( прибирання,посадка квітів, кущів, дерев ).

Плануємо організувати в бібліотеці квітковий кросинг – одну квітку віддати, іншу взяти.

Партнери проекту

Депутат територіального виборчого округу №10

- фінансова підтримка;

громадські молодіжні екологічні організації міста, центр еколого-

натуралістичної творчості учнівської молоді

- співпраця.

Ресурси

- видавнича діяльність ( буклети, пам’ятки);

- реклама в Інтернеті (публікації на сайті, сторінка Facebook);

- місцеві ЗМІ.

Бюджет реалізації проекту – 10000 грн.

Очікувані результати

Метою всіх заходів, які будуть проведені в бібліотеці, є роз'яснення сучасної екологічної ситуації у світі, залучення уваги місцевої спільноти до екологічних проблем, спонукання до дій в галузі охорони всього, що живе і росте навколо нас, вирішенні проблеми збереження природних ресурсів, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління.